Skip to main content

Humanitaar=abi programm

Humanitaar­abi programm

Programm pakub operatiivset, kiiret ja vajadustest lähtuvat abi inimestele, kes on pidanud relvakonfliktide või looduskatastroofide tõttu oma kodust lahkuma.

Pilt
Food distribution in Ukraine

Tegevussuunad

Rahapõhine abi

Eesti Pagulasabi käivitas sõjas kannatada saanud ukrainlaste toetuseks mitmeotstarbelise rahalise abiprogrammi, mille abil saavad inimesed osta toitu, ravimeid, hügieenitarbeid ja muud esmavajalikku.

Toiduabi

Aprillist kuni augusti alguseni tagasime toiduabi üle 24 000 inimesele Harkivi, Donetski ja Zaporižžja oblastides. Toiduprogrammiga jätkame septembris, mil lisame abisaavate oblastide sekka Hersoni oblasti. Programmi toetab Ukraina humanitaarfond (UHF) (OCHA) ja seda viiakse ellu koos kohalike partnerriikide valitsusväliste organisatsioonidega: RescueNow, GoodWill ja MTÜ Yes.

Riigid, kus antud programm tegutseb:

Eesti Pagulasabi alustas rahvusvaheliselt humanitaarabi andmist aastal 2014. Programmi eesmärk on pakkuda operatiivset, kiiret ja vajadustest lähtuvat abi inimestele, kes on pidanud relvakonfliktide või looduskatastroofide tõttu oma kodust lahkuma.

Igas puhkenud sõjas või relvakonfliktis on inimesi, kes selle tõttu kannatavad või selle eest põgenevad. Usume, et igaühel on õigus saada abi, kui ta seda vajab, ning tegutseme selle nimel, et Eesti humanitaarabi jõuaks otse abivajajateni. Väikese organisatsioonina ei suuda me sekkuda kõikjal, kus selle järele on vajadus, ometi saame oma sekkumistes olla paindlikud ja efektiivsed.

Hetkel tegutseb Eesti Pagulasabi Ukrainas, Jordaanias, Liibanonis, Keenias, Türgis ja Gruusias.

 

Toetavad projektid

Humanitaarabi võimekuse arendamine ja säilitamine nõuab palju tööd. Selleks viime ellu võimekuse suurendamiseks suunatud projekte ja tegevusi:

  • Oleme välja andnud humanitaarabi käsiraamatu alustavale humanitaartöötajale, mis on vabalt internetis kättesaadav ja allalaetav.
  • Lähetame oma partnerorganisatsioonide juurde Euroopa Liidu abivabatahtlikke. 2019.–2020. aastatel lähetasime kokku kaheksa vabatahtlikku Liibanoni, Bosnia ja Hertsegoviinasse, Albaaniasse ja Montenegrosse.
  • Koolitame end pidevalt humanitaarabi teemadel, sh koolitused missioonide ja lähetuste turvalisusest, riskide ennetamisest, humanitaarprojektide monitoorimisest ja hindamisest, humanitaarprojektide juhtimisest jne.

 

Soovid panustada?

Kas sa soovid midagi teisiti teha? Võta meiega ühendust ning liitu Eesti Pagulasabiga! Saa osa tööst, mida teeme üle maailma. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.